טיפול בהפרעת דחק פוסט טראומטית - קוטלר משה פסיכיאטר מומחה
 
 
 
פסיכיאטר מומחה – פרופ' משה קוטלר
 
 
 
פסיכיאטר מומחה – פרופ' משה קוטלר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפרעת דחק פוסט טראומטית

 

הליך טיפול בהפרעת דחק פוסט טראומטית ראומה הוא תהליך אשר מורכב מכמה אלמנטים:


  • שלב ראשון: אבחון. הצעד הראשון לטיפול בהפרעת דחק פוסט טראומטית דורש הערכה פרטנית. המטופל פוגש את המטפל בקליניקה שלו, משוחח עמו ומתאר לו את הסימפטומים השונים אשר מציקים לו. בהתאם לכך המטפל בונה את התוכנית הטיפולית המתאימה ביותר לצורכי המטופל. 
  • שלב שני: טיפול פסיכולוגי. PTSD היא הפרעה אשר יכולה לשבש באופן ניכר את חייו של מי שסובל ממנה. האדם חווה מחדש שוב ושוב את המקרה הטראומטי שאליו נקלע, הן בזמן ערות והן בזמן שינה. בנוסף, הוא עלול לפתח חרדה ודיכאון ואף במקרים מסוימים עלול לפתח התמכרות לחומרים מזיקים. טיפול פסיכולוגי בפוסט טראומה מאפשר לאדם לדבר על האירוע ולעבד אותו. הטיפול מספק סביבה בטוחה לצורך עימות עם תחושת אשמה ותחושות מציקות אחרות. כמו כן, המטפל מסייע לאדם גם לזהות דפוסי חשיבה שליליים ולשנות אותם.
  • שלב שלישי: טיפול פסיכיאטרי. אנשים הסובלים מפוסט טראומה, פעמים רבות יכולים לקבל תרופות שונות מפסיכיאטר לצורך הקלה: נוגדי דיכאון לא רק משככים את תחושת הדיכאון אלא גם מקלים על מצבי חרדה, משפרים בעיות שינה ומעלים את רמת הקשב והריכוז. כמו כן, תרופות הרגעה יכולות אף הן להפחית את תחושת החרדה, להחזיר את היכולת לישון טוב יותר ולהפחית סיוטים ובאופן כללי הן מאפשרות למטופל להיות רגוע יותר ופחות דרוך. חשוב להדגיש שלא תמיד עושים שימוש בכל התרופות, והן מותאמות באופן אינבידואלי בהתאם למצבו הנפשי של המטופל.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתובת הקליניקה:
מרכז בית יעקב שקד
אלוף דוד 40 רמת חן, רמת גן 

 
 
 
טל: 050-5191605 (בין השעות 08:00-15:00)  ahuva802@gmail.com    
טל: 03-6787435 (בין השעות 17:00-21:00) פקס: 03-6787435


 
 
 
 
 
פרופ' קוטלר גם בפייסבוק
 
 
 
twitter
 
 
 
 
 
 
המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי פסיכיאטרי