חוות דעת פסיכיאטרית
 
 
 
פסיכיאטר מומחה – פרופ' משה קוטלר
 
 
 
פסיכיאטר מומחה – פרופ' משה קוטלר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוות דעת פסיכיאטרית

 
פרופ' משה קוטלר מוסמך לכתוב חוות דעת פסיכיאטרית. זהו מסמך רפואי ומשפטי המחזיק במשקל שווה ערך לעדות משפטית של פסיכיאטר, גם אם הוא אינו נוכח בבית הדין. המשמעות של חוות דעת פסיכיאטרית גדולה מאוד והיא משמשת למטרות רבות. יחד עם זאת, המאפיין המשותף לכל חוות הדעת הוא מתן פירוט והסבר למצבו הנפשי של אדם.

 
 
 
 
צדדים המעורבים במשפט אזרחי, פלילי או אחר יכולים לבקש את ביצוע חוות הדעת ולהחליט האם לפנות לפרופ' משה קוטלר או לגורמים אחרים. לרוב מגיעה הדרישה לחוות דעת מגופי ההגנה, התביעה ולעיתים גם מבית המשפט בעצמו.

לצורך כתיבת חוות דעת נדרש הרופא לערוך בדיקה פסיכיאטרית מלאה. בדיקה זו משלבת בין כלים שונים:

 
 
 
פרופ משה קוטלר
 
 
 
 
  • מבחנים קוגניטיביים
  • מבחני אישיות
  • הערכת מסוכנות
  • הערכת רמת אובדניות
 
 
 
 
 
מלבד האמור לעיל, פסיכיאטר תמיד רשאי להשתמש במחקרים קודמים ופסקי דין כדי להוכיח את טענתו לגבי מצבו הנפשי של הנבדק. על הפסיכיאטר לעמוד בעיקר בכללים המנחים לכתיבת חוות דעת ולא לשכוח להוסיף תאריך, פרטים אישיים, ניסיון, תאריכי הבדיקה, סוגי הבדיקה ואופי המסמכים בהם נעשה שימוש.
 
 
 
 

מתי פונים למשה קוטלר לצורך קבלת חוות דעת פסיכיאטרית?

 
 
אפשר לבצע חוות דעת פסיכיאטרית משפטית בהליכים פליליים ואזרחיים, או לחילופין לצורך כתיבת צוואה וקביעת אפוטרופוסים. סוגים אחרים של חוות דעת נכתבים במהלך התנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, בעת הערכת מסוכנות לסביבה ולאדם, לאחר התמוטטות נפשית או בעקבות נזקים נפשיים כתוצאה מתאונות עבודה.

לסיכום, חוות דעת פסיכיאטרית היא אחד הכלים החשובים ביותר העומדים לרשותנו לצורך הערכת כשירות נפש האדם. חוות הדעת נכתבת בקפידה ועל ידי פסיכיאטרים מוסמכים בלבד. היא מחייבת שמירה על רמת גבוהה של רגישות ודיסקרטיות. את חוות הדעת יש להגיש לפי הוראות בחוק.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתובת הקליניקה:
מרכז בית יעקב שקד
אלוף דוד 40 רמת חן, רמת גן 

 
 
 
טל: 050-5191605 (בין השעות 08:00-15:00)  ahuva802@gmail.com    
טל: 03-6787435 (בין השעות 17:00-21:00) פקס: 03-6787435


 
 
 
 
 
פרופ' קוטלר גם בפייסבוק
 
 
 
twitter
 
 
 
 
 
 
המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי פסיכיאטרי